İptal & İade Koşulları

İptal & İade Koşulları

Tüm ürünler aksi belirtilmediği takdirde üretici firmaların garantisi altındadır. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler, ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti kapsamı dışındadır.

Satın aldığım ürünü Kuzun Home Mağazasına iade edebilir veya değiştirebilir miyim?

kuzunhome.com adresinden satın aldığınız ürünlerin değişim ve iadesi mağazalardan yapılmamaktadır. Sadece kuzunhome.com online mağazadan değişim ve iade yapılmaktadır.

İade İşlemi Nasıl Yapılır?

İade işlemi iki aşamadan oluşmaktadır.

1- Değişimi yapılacak ürünü tarafımıza kargo ile gönderim sağlayabilirsiniz.

İade için gönderdiğiniz kargo elimize ulaştığında işleme alınacak ve tarafınıza mail ile bilgilendirme yapılacaktır.

İade Koşulları ve Bilgilendirme:

1- Siparişiniz elinize ulaştıktan sonra 14 gün içerisinde iade veya değişim yapabilirsiniz.

2- Ürünlerin kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle tarafımıza yollanması gerekmektedir, yeniden satılabilirliği bozulmuş ürünler iade kabul edilmez.

3- İade veya değişimlerde kargo ücreti gönderene aittir ancak iade işleminde kargo ücreti iade ücretinden düşülerek hesabınıza yansımaktadır.

4- Değişim yapılmış bir ürünün tekrar değişimi ya da iadesi yapılamaz.

5- Faturası olmayan ürünlerin iadesi yapılmamaktadır. Kargonuzu teslim alırken mutlaka içinde fatura olup olmadığını kontrol ediniz.

İade Süreci ve Ücretin Hesaba Yansıması:

İade edilen ürün bize ulaştıktan sonra kontrol edilerek iade süreci başlatılır. Ürün incelenme aşaması ile iade onayı ve işlemin tamamlanma süresi en az 3 en fazla 15 gün sürebilir.

Ürün iade şartlarına uygun olması durumunda, ürün bedelinin ödeme yaptığınız şekliyle size iade ediyoruz. Havale ile ödeme yapmanız durumunda sizden ilgili bilgiler talep edilerek ürün bedeli hesabınıza yatırılacaktır. Kredi kartı ile taksitli ödeme yaptığınızda, kötüye kullanımı engellemek için taksit sırasında alınan komisyon oranı geri ödenmeyecektir. Kredi kartı ile ödeme yapmanız durumunda; ürün bedeli kartınıza iade edilecektir. Bankanızın bu bedeli hesabınıza yansıtması 15 günü bulabilir. Bu sürecin Kuzun Home ile bir ilgisi yoktur.

Kapıda Ödeme Durumunda:

Kapıda yapılan kredi kartı veya nakit ödemelerde, iade olarak fatura üzerindeki isme ait bir banka hesabına ücret iadesi yapılmaktadır. Eğer banka hesabınız yok ise, T.C. kimlik numaranızdan istediğiniz PTT şubesine para iadesi gönderilir.

  • PTT şubesine T.C kimlik numarası üzerine yapılan para iadelerinde PTT tarafından yapılan kesintiler müşteriye gönderilen iade bedelinden karşılanmaktadır.
  • Kapıda ödemelerde “Kapıda Ödeme Ek Hizmet Bedeli ” olarak kesilen ücret geri iade edilmemektedir.
  • Bütün ödeme şekillerinde olduğu gibi, kargo ücreti de geri iade edilmemektedir.

İade Kapsamı Dışındaki Ürünler:

Müşterilerin kendi talebiyle üzerinde değişiklik yapılmış, Müşteriye özel tasarlanmış ürünlerin iadesi kabul edilmez.

0
0